Google Mapy brzy poznají, jak přeplněné jsou vlaky

preplnene vlaky google mapy

Google Mapy nabízí mnoho informací založených na tom, jak a co dělá dav lidí. Některé informace přímo vyplňují uživatelé, další vypočítává přímo Google. Díky tomu tak již pozná, jaký je provoz na silnicích, jak velké fronty jsou u různých atrakcí, jak přeplněné jsou restaurace, parkoviště apod. Nyní se společnost zaměřila na něco těžšího, Google Mapy brzy poznají, jak přeplněné jsou vlaky.

Přeplněné vlaky uvidíme brzy v Google Mapách

Pro tyto informace je potřeba spolehlivý zdroj. Jde vidět, že Google zapojil přímo uživatele. Jakmile uživatel nastoupí do předem vybraných vlakových spojů, přijde jím notifikace ohledně toho, jak je vlak zaplněný. Uživatel bude moct vybrat z několika možností.

google mapy přeplněné vlaky

Pokud uživatel nechce tyto notifikace dostávat, dají se jednoduše vypnout. K výběru jsou možnosti jako: mnoho/málo volných sedadel, pouze místo na stání anebo mačkání se s ostatními cestujícími.

Podle informací Google sbírá tyto informace na iOS již několik měsíců. Na Androidu s tím však začal až v těchto dnech. A to po celém světě. Lidé hlásí notifikace například ze Švédska, USA, Japonska nebo Francie. Informace se má zároveň vztahovat kromě vlaků i na metra.

Google Maps
Google Maps

Cestujete často vlakem? Bude to pro vás užitečná informace?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)