S aplikací Google Mapy se vyhnete povodním a tornádu

Google Mapy - katastrofy

Google Mapy rozšiřují svojí užitečnou funkci SOS Alerts (nouzové upozornění). Do teď uměla tato funkce upozornit na blížící se přírodní nebezpečí, jako jsou tornádo, záplavy, zemětřesení, požár, lavina a nebo tsunami. Nově tato funkce pomůže při navigování, díky čemuž vás Google Mapy odnavigují pryč od nebezpečí.

Inteligentní navigování do bezpečí

SOS Alerts se umí vyhnout při navigování většině přírodních živlů, které by vás mohly ohrozit. Ačkoli u nás nejsou tornáda a tsunami úplně běžná, určitě se tato funkce může hodit při záplavách, lavině a nebo při zemětřesení na dovolené v zahraničí. Google Maps reagují na aktuálně nastalou situaci a zobrazí přírodní katastrofu na mapě. Nejen, že se tedy vyhnete nebezpečí, ale telefon vám ukáže, kde se nachází, jaký je jeho rozsah a předpokládaný pohyb. Pokud tedy budete v oblasti, kterou zasáhlo tsunami, Google Mapy budou znát zatopené území a pomocí navigace vás odvedou pryč. To samé platí o nečekaném sesunu laviny, kdy navigace ihned zareaguje a změní trasu. 

Pomohl vám někdy telefon z bryndy?

Zdroj: engadget.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)