Google Mapy obsahují nevšední chybu. Společnost již pracuje na nápravě

google mapy chyba

Časová osa v aplikaci Google Mapy je užitečná funkce, která vám umožňuje zobrazovat místa, která jste dříve navštívili a trasy, po kterých jste jeli. Je to naprosto soukromé a máte k ní přístup pouze vy. Dle mnoha uživatelů se zde však vyskytuje chyba, která znemožňuje zobrazování těchto informací na časové ose. Na grafu tak zůstávají mezery, nebo je úplně prázdný. Problémy se objevují již od začátku května 2020. Google Mapy tak obsahují poměrně nevšední chybu.

Google Mapy obsahují chybu v časových osách

Data chybí na časové ose, nicméně jsou stále propojena s vaším Google účtem. To znamená, že je tam půjde nejspíš zpětně doplnit. Serveru androidpolice tuto skutečnost potvrdil samotný Google. Mluvčí společnosti sdělil: “Zjistili jsme chybu, kdy někteří uživatelé nemohou na časové ose zobrazit některá svá data z historie polohy. Ve skutečnosti nebyla ztracena žádná data z historie polohy. Ta byla a stále se zaznamenává pro uživatele, kteří mají tuto funkci zapnutou. V současné chvíli probíhá obnovování viditelnosti těchto údajů o historii polohy v časové ose pro všechny uživatele. Budou budou dokončeny v příštích několika dnech.”

google mapy obsahují chybu

Jeden z uživatelů dokonce nahlásil, že klepl na jedno z dat v časové ose, kde data původně chyběla. Přesto se mu ukazovala trasa ukazující kde ten den byl a jak se tam dostal. Google ve výše uvedeném prohlášení sdělil, že chystá opravu této chyby, která se začne šířit ke všem uživatelům a to během dnešního a zítřejšího dne.

Používáte časovou osu v aplikaci Google Mapy?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)