Google Mapy vás nově upozorní na události z oblíbených míst. Poradíme, jak funkci aktivovat

novinky od firem a mist google mapy

Máte nějaký oblíbený podnik nebo místo ve městě? Tak to by vás mohla zajímat nová funkce, která se objevila v Google mapách. Umožňuje totiž jednoduché sledování novinek. Nová funkce začíná vycházet v Google mapách v telefonu a na tabletu se systémem Android. Níže najdete krátký návod na její spuštění.

V Google Mapách si můžete aktivovat sledování novinek od firem i míst

Místa, která vás zajímají, například restaurace nebo firmy, můžete sledovat a dostávat upozornění na jejich nové příspěvky, události, speciální nabídky a novinky. Po zahájení sledování uvidíte novinky o tomto místě v Mapách Google na kartě Pro vás. Přesněji ještě není moc určeno, co se bude a nebude zobrazovat, ale je dost možné, že to může skončit jako zdroj reklam.

Google Mapy novinky od firem a míst

Pokud se to stane, tak se případně zobrazí jen reklamy z podniků a míst, které jste si dříve označili. Takže se bude dát funkce vypnout, kdyby začala být otravná. A jak ji v první řadě aktivovat?

  • Vyhledejte si firmu nebo místo v aplikaci Google Mapy
  • Klepněte na místo v seznamu a na Sledovat, poté OK nebo Sledovat soukromě
    • Zde si vyberete, jestli Firmy, které sledujete, uvidí váš veřejný profil v Google mapách, to znamená vaše recenze, sdílené fotografie apod.
  •  Chcete-li firmu nebo místo přestat sledovat, klepněte na zaškrtnutí

 

Funkce se v těchto dnech začíná objevovat v aplikaci Google Mapy. Aktivuje se na straně serveru, takže musíte počkat až vám ji aktivuje přímo Google. Nedá se ručně aktivovat například stažením nové aktualizace Google Map.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Využijete tuto funkci v Google mapách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)