TOPlist

Google Mapy vás nově upozorní na události z oblíbených míst. Poradíme, jak funkci aktivovat

novinky od firem a mist google mapy

Máte nějaký oblíbený podnik nebo místo ve městě? Tak to by vás mohla zajímat nová funkce, která se objevila v Google mapách. Umožňuje totiž jednoduché sledování novinek. Nová funkce začíná vycházet v Google mapách v telefonu a na tabletu se systémem Android. Níže najdete krátký návod na její spuštění.

V Google Mapách si můžete aktivovat sledování novinek od firem i míst

Místa, která vás zajímají, například restaurace nebo firmy, můžete sledovat a dostávat upozornění na jejich nové příspěvky, události, speciální nabídky a novinky. Po zahájení sledování uvidíte novinky o tomto místě v Mapách Google na kartě Pro vás. Přesněji ještě není moc určeno, co se bude a nebude zobrazovat, ale je dost možné, že to může skončit jako zdroj reklam.

Google Mapy novinky od firem a míst

Pokud se to stane, tak se případně zobrazí jen reklamy z podniků a míst, které jste si dříve označili. Takže se bude dát funkce vypnout, kdyby začala být otravná. A jak ji v první řadě aktivovat?

  • Vyhledejte si firmu nebo místo v aplikaci Google Mapy
  • Klepněte na místo v seznamu a na Sledovat, poté OK nebo Sledovat soukromě
    • Zde si vyberete, jestli Firmy, které sledujete, uvidí váš veřejný profil v Google mapách, to znamená vaše recenze, sdílené fotografie apod.
  •  Chcete-li firmu nebo místo přestat sledovat, klepněte na zaškrtnutí

 

Funkce se v těchto dnech začíná objevovat v aplikaci Google Mapy. Aktivuje se na straně serveru, takže musíte počkat až vám ji aktivuje přímo Google. Nedá se ručně aktivovat například stažením nové aktualizace Google Map.

Google Maps
Google Maps

Využijete tuto funkci v Google mapách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)