Google Mapy začnou zobrazovat nabíjecí stanice pro elektromobily

nabijeci stranice google mapy

Majitelé elektrických aut potěší jedna novinka, která se objeví v Google Mapách. Společnost Google totiž začne zaznamenávat informace o nabíjecích stanicích pro elektromobily. Není totiž zrovna jednoduché lokalizovat, kde všude se nabíjecí stanice nachází. Jeden z plusů je navíc to, že se zobrazí i více informací než jen lokace.

Nabíjecí stanice budou oficiálně v Google Mapách

Mapa nabíjecích stanic pro elektromobily už v Google Mapách existuje. A to díky asociaci elektromobilového průmyslu, která ji vytváří pomocí funkce Moje mapy Google. Nově se ale tyto informace objeví přímo ve službě Google Mapy. Má to hned několik výhod.

google mapy nabijeci stanice elektromobily

U podporovaných stanic uvidíte dostupnost nabíjecích portů v reálném čase. Poté nebudou chybět věci jako jsou fotografie, recenze, otázky a odpovědi a hodnocení uživatelů. V neposlední řadě budou k dispozici i kontakty, podobně jako je tomu třeba u restaurací. Mezi informacemi se bude například nacházet typ portů, rychlost nabíjení.

Vzhledem k tomu, že trh s elektromobily se neustále zvětšuje, dalo se očekávat, že časem přibude podobná funkce do Google Map, stejně jako jsou dostupné benzinové pumpy pro klasická vozidla.

Google Maps
Google Maps

Přijde vám to jako užitečná funkce?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)