Google Mapy budou brzy podporovat motocyklový režim

motocyklový mód google mapy

Na světě existuje mnoho lidí, kteří jezdí spíše na motocyklech, než v automobilech. Zejména v přeplněných oblastech to dává mnohem větší smysl. Můžeme zmínit například Indii, Thajsko či jiné asijské státy. S tím očividně počítá i Google, který do aplikace Google Mapy přidává  motocyklový režim a řadí jej tak vedle režimu auto, vlaku či chůze.

O tom, že Google podobný režim chystá jsme už věděli. Verze v9.61, v9.62 a v9.66 totiž obsahují zdrojové kódy, které napovídají, že podobný režim přijde. Jeden ze čtenářů serveru AndroidPolice sdělil, že mu byla funkce zpřístupněna ve verzi v9.67.1, což je nejnovější verze. Jak můžete vidět na screenshotech níže, motocyklový režim má stejnou funkci, jako ty ostatní – najít nejlepší a nejefektivnější možnou trasu s ohledem na typ dopravy. Jelikož se motocykly vejdou na místa, která musí auta objíždět tak brzy zjistíte, že se odhadovaná doba cesty někdy výrazně sníží, pokud použijete k cestování motorku.

Tato funkce vyhodnotí nejrůznější uzavírky silnic na cestě a zjistí také možnosti parkování v cílové oblasti. Funkci si pochvalují první uživatelé v Indii a další se k nim začínají přidávat. Uvidíme, zda se funkce uchytí v ostatních zemích, jelikož USA či evropské země jsou většinou autům, na rozdíl od těchto zemí dostatečně přizpůsobené.

Co říkáte na motocyklový režim v aplikaci Google Mapy?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)