Google Mapy aktualizují, přinesou podporu SD karet a Wi-Fi mód

google mapy aktualizace

Je tomu jen pár dní, kdy jsme vás informovali o aktualizaci aplikace Google Mapy, jenž přinese pomoc všem řidičům, kterým občas dělá problémy parkování. Netrvalo dlouho a znovu došlo na oznámení, že Google Mapy aktualizují znovu a těšit se můžeme hned na dvě užitečné novinky. Které to jsou? Na to se pojďme společně blíže podívat.

Google Mapy aktualizují

První větší novinkou je tzv. Wi-Fi mód, který v možnostech nahrazuje dosavadní offline režim. Po aktivování novinky tak budeme moci aplikaci i nadále využívat, ale budeme upozorněni, že se nacházíme mimo pokrytí Wi-Fi signálu a nemělo by tak docházet na žádné velké datové přenosy.

Google mapy aktualizují

Druhou, neméně užitečnou novinkou je možnost ukládání mapových podkladů do externího úložiště. Uživatelé s možností rozšířit paměť svého smartphonu pomocí SD karet si tak nebudou nuceni zbytečně obsazovat interní paměť svého přístroje.

google-maps-sd-card-2016-08-09-02

 

Novinky jsou prozatím testovány pouze u vybraných uživatelů a je tak třeba vyčkat. Jestliže se na vás ještě nedostalo, nezoufejte, již brzy bychom se měli dočkat oficiálního uvolnění dostupného všem.

Zdroj: engadget.com, androidcentral.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)