TOPlist

Taky jste poslali Rusům vzkaz skrze recenze v Google Maps?

Google Maps Mapy recenze Rusko Ukrajina válka

Společně s fyzickým válečným konfliktem na území Ukrajiny probíhá také paralelní souboj v online prostoru, který rozhodně nemá zanedbatelný význam. Skupina Anonymous například neustále „shazuje“ některé ruské vládní weby či zveřejňuje získané tajné informace, velké technologické společnosti vypínají své služby a veřejnost mimo jiné zkouší některé stránky zahlcovat zprostředkovanými DDoS útoky. Jednu z aktuálně posledních kreativních forem odporu představují cílené odstrašující recenze míst v Google Maps či vyhledávači Yandex.

 

Odpůrci ruské invaze začali u významných podniků v Moskvě i v dalších městech vytvářet falešné recenze, které obsahují textové či obrázkové svědectví o hrůzách, které se dějí na Ukrajině. Cílem je pochopitelně prolomení ruské propagandy a informování obyvatel o skutečné podobě vojenské okupace.

recenze Google Maps Rusko Ukrajina válka

Pokud byste se chtěli k této formě kybernetického boje proti válce přidat, stačí na webu či v aplikaci Mapy Google nebo například na zmíněném Yandexu, který obyvatelé Ruska používají ještě častěji, přidat recenzi z výstražným či naléhavým obsahem. Ideálně přeložené do ruštiny.

Pomáháte i jinak zmírňovat následky války na Ukrajině?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)