TOPlist

Google koupil Fitbit. Za výrobce chytrých hodinek zaplatil téměř 50 miliard

google kupuje spolecnost fitbit

Spekulace ze začátku týdne se potvrdily. Google na svém blogu oznámil koupi společnosti Fitbit a to za částku 2,1 miliardy dolarů. V přepočtu tak cca 48 miliard Kč. Zároveň Google potvrdil, že představí chytré hodinky či náramek s nálepkou „Made by Google“ a třeba to budou rovnou roky očekávané Pixel hodinky.

Společnost Fitbit přechází přímo pod Google

Agenura Reuters před několika dny prohlásila, že koupě Fitbitu je na spadnutí. Dnes jsme se toho oficiálně dočkali, Rick Osterloh z Googlu tento nákup okomentoval jak další možnost, jak investovat ještě více do Wear OS. Tímto nákupem Google potvrdil hlavně to, že to s WearOS nevzdává, spíše naopak. To nejlepší teprve přijde.

fitbit-versa-barevne-kombinace

Zajímavé je to, že Fitbit se připojí přímo pod Google, což je například rozdílná situace než v případě společnosti Nest, která ještě poměrně dlouho dobu fungovala samostatně a až v poslední době se začíná integrovat přímo do ekosystému Google. Fitbit se v tiskovém prohlášení zaměřil hlavně na uživatelská data a soukromí.

google fit staronove funkce

Pokud používáte Fitbit produkt, tak se nemusíte obávat toho, že by osobní data byla využívána u Google reklam. Uživatelé Fitbit produktů si budou moct vybrat, jak se s daty naloží. V prohlášení je ale několikrát naznačeno, že se bude Google soustředit na služby Google Fit a systém WearOS. Fitbit zařízení budou samozřejmě fungovat nadále, ale už se nedá počítat s tak velkou podporou přidávání nových funkcí do systému od Fitbitu.

chytre-hodinky-wear-os-system-google

Nejedná se o jediný nákup Googlu, který byl spojen s chytrými hodinkami. V lednu Google koupil za 40 milionů dolarů část společnosti Fossil, včetně zaměstnanců a technologií.

Myslíte si, že Google dokáže dohnat v segmentu chytrých hodinek Apple?

Zdroj: blog.google, theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)