Smazali jste omylem někoho z Google Kontaktů? Přibude v nich pojistka

google-kontakty-dostavaji-kos

Když se vám omylem podaří něco smazat, trnete většinou hrůzou z toho, že už se k tomu nedostanete. Může jít o fotky, pracovní dokumenty nebo třeba kontakty. Pokud “za sebou” máte nějakou formu mezikroku před absolutním a nevratným smazáním, máte štěstí. Je poněkud zvláštní, že s něčím takovým Google nepřišel už mnohem dříve, ale jeho nástroj Kontakty nyní dostává Koš. Složka s odstraněnými položkami, kterou známe z počítačů i různých aplikací, tak bude v tomto ohledu nově plnit roli jakési pojistky. Položky vyhozené do Koše bude možné po dobu 30 dní obnovit, pak zmizí úplně.

Google Kontakty Koš ukázkaAnimace se spustí po kliknutí...

Google oznámil, že novinka bude z počátku k nalezení pouze ve webové verzi Kontaktů. A to v levém menu pod volbou Ostatní kontakty. Složka ale pochopitelně bude shromažďovat vyhozené položky ze všech ostatních systémů a zařízení. Kontakt smazaný v telefonu tak bude možné najít a obnovit třeba na druhý den u počítače. Pro uživatele, kteří mají ve zvyku udržovat všude klinický pořádek, nebude chybět okamžitá možnost “Smazat navždy”. Koš se má v nástroji Google Kontakty objevovat uživatelům postupně během dvou týdnů.

Už Koš v Google Kontaktech vidíte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)