Google ruší funkci Nablízku: Vývojáři ji zneužívali a spamovali s ní telefony

google nearby notificiations nablizku

Společnost Google včera večer oznámila, že se ruší funkce Nablízku, kterou spustili v roce 2015. Aktivní bude ještě do 6. prosince, poté se úplně odstřihne. Důvod zrušení je přitom zneužívání ze strany vývojářů, kteří Nablízku používali ke spamování.

Funkce Nablízku se ruší kvůli spamování

Pomocí funkce Nablízku můžete vyhledávat služby v okolí (zhruba do 30 metrů) a komunikovat s nimi. Pomocí telefonu si můžete například objednat v kavárně nebo vyhledat zboží v obchodu. Se svými přáteli můžete hrát hry nebo pracovat v jedné aplikaci – každý ze svého telefonu. Takhle popisuje tuto službu Google na svých stránkách.

google android nablizku

I v Česku jsme tuto funkci mohli vídat u některých budov, jako jsou třeba muzea, zoologické zahrady či obchodní centra. Přinášela rychlé informace k uživatelům. V zahraničí pak byla mnohem rozšířenější. A to hlavně poté, co vývojáři zjistili, že tuto službu můžou používat k poměrně velkému spamování Android uživatelů. A to je hlavní důvod, proč funkce končí úplně.

“Od spuštění funkce Nablízku jsme se toho naučili hodně. Bohužel v tomto roce jsme zaznamenali výrazný nárůst nerelevantních notifikací a spamů v této funkci. Ve výsledku to vedlo ke špatnému uživatelskému zážitku,” odůvodňuje Google ukončení.

nablizku

Společnost také řekla, že se nejprve snažila nevyžádané notifikace filtrovat, jenže to nepomáhalo a velké množství uživatelů stále dostávalo nevyžádané notifikace. Je to rozhodně škoda, protože na těch několika místech v ČR, kde jsme na funkci narazili, nabídla vždy užitečné informace, jako například možnost připojení k Wi-Fi síti.

Všimli jste si v telefonu někdy funkce Nablízku?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)