Google oznámil konec služby Cloud Print. Jak dlouho ještě půjde tisknout tímto způsobem?

google konec cloud print

Propojení tiskáren s dalšími zařízeními v síti může být často problémové. I proto Google vytvořil službu Cloud Print, která dokáže připojit vaše tiskárny doma i v práci k internetu. Když je tiskárna připojená k internetu, můžete z ní tisknout odkudkoli pomocí libovolného zařízení připojeného k internetu. Funguje poměrně dobře, o to větší škoda je, že se tuto službu rozhodl Google ukončit.

Služba Google Cloud Print končí 31. prosince 2020

Na konči příštího roku se hřbitov Google produktů rozroste o další pomník. Oznámení se objevilo na stránce podpory. Google doporučuje přejít na alternativní služby, případně využívat připojení přímo od výrobce tiskárny.

Původně byla služba využívána k tisku z Chromebooků či Androidu. Nicméně oba systémy již nyní podporují nativní tisk, a navíc většina výrobců tiskáren má přímo aplikace, se kterými se dá tisknout. Na druhou stranu služba usnadňovala správu více tiskáren zároveň a umožnila se starším tiskárnám připojit do cloudu přes PC s prohlížečem Chrome.

Cloud Print
Cloud Print

Bude vám chybět Google Cloud Print?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)