TOPlist

Bude už pořádek v Google komunikátorech? Dostal je na starost jeden tým

google-komunikatory-budou-pod-vedenim-jednoho-tymu

Říká se, že ať Google vymyslí jakoukoli aplikaci, stejně se z ní dříve nebo později stane chatovací nástroj. Tato posměšná průpovídka není úplně lichá a Google si za ni může sám. Je pravda, že americký gigant za sebou má několik více či méně úspěšných pokusů o implementaci komunikačních funkcí do různých aplikací. V některých to přitom skoro nedávalo (nebo nedává) smysl. Spousta nástrojů už je také na seznamu ukončených, pomalu zapomenutých nebo minimálně přejmenovaných. Zdá se ale, že této nálepky a přítěže se hodlá firma konečně zbavit. Google svěřil své současné komunikátory jednomu týmu. Můžeme tak doufat, že výsledkem bude smysluplný a přehledný ekosystém.

Google komunikátory

Zodpovědnou skupinu vývojářů mají tvořit zaměstnanci pod vedením Javiera Soltera, který se stal vloni generálním ředitelem balíku G Suite. Pod ten spadají komunikátory Meet a Chat. Teď bude mít stejný tým pod palcem také aplikace Telefon, Duo a Zprávy, což jsou tři základní nástroje pro některé Android telefony. U nich doposud platilo, že je měly na starosti téměř nezávislé skupiny vývojářů. A také to podle toho vypadalo. Nové sloučení odpovědnosti prý nepovede i ke slučování zmíněných služeb, ale k jejich vzájemnému zdokonalení. Zatímco doteď se často jedna dobrá vychytávka objevila v jedné Google aplikaci a v dalších nikoli, teď by se měly doplňovat.

Které Google komunikátory použiváte?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)