TOPlist

Aplikace pro poznámky Google Keep v nové verzi: lepší sdílení odkazů, štítky a hashtagy

Poznámky Google Keep

Poznámkový systém Google Keep dostává významnou aktualizaci. Nová verze s číslem 3.3.157 přináší sdílení odkazů v podobě poznámky, podporu štítků a hashtagů, díky čemuž se zlepšuje použitelnost celé aplikace coby správce úkolů. Kromě toho Google přišel také s oficiálním rozšířením pro webový prohlížeč Chrome.

Co přináší Google Keep 3.3?

Kolikrát jste měli skvělý nápad, ale chyběl vám jednoduchý způsob, jak ho zapsat? Možná máte mnoho poznámek roztroušených všude možně, ale hodilo by se vám centrální místo, kde je všechny najdete. Jedno místo, kam si zachytíte své myšlenky, uložit nápady a seznamy úkolů – to je hlavní pointa aplikace Google Keep. Dnešní aktualizace přináší několik novinek ve sbírání, ukládání a správy informací, které jsou pro vás důležité.Google Keep už nějaký ten čas není jen primitivním úkolníčkem pro vedení jednoduchých poznámek. Ambice vývojářů míří očividně o dost výš, takže uživatelé postupně dostali například upozornění s ohledem na místo nebo čas, kreslené poznámky nebo centrální nastavení připomínek a seznamů. Nejnovější verze přidává hned několik poměrně zásadních funkcí, které by měly vylepšit uživatelský zážitek a zjednodušit práci s touto aplikací.

Začneme první novinkou, kterou je jednodušší sdílení odkazů jako poznámek. Funguje prostě: pokud ve webovém prohlížeči použijete sdílení a jako cílovou aplikaci vyberete Google Keep, zobrazí se plovoucí okno, ve kterém můžete přidat štítky, případně doplnit další informace. Odkaz a název stránky se následně uloží do Google Keep jako nová poznámka, aniž byste museli přecházet mezi dvěma aplikacemi.

Google Keep 3.3: jednodušší sdílení odkazů jako poznámek (animace se spustí po klepnutí) Google Keep 3.3: jednodušší sdílení odkazů jako poznámek (animace se spustí po klepnutí)

Podobnou funkci můžete používat i na svém počítači, přesněji řečeno ve webovém prohlížeči. Google totiž vydal oficiální rozšíření pro Chrome, které sice nenabízí tolik možností, jako rozšíření od konkurenčního Evernote, nicméně koncept je podobný. Uživatel klepne na ikonku v panelu nástrojů, odkaz se následně uloží jako nová poznámka v Google Keep. Je to jednoduché, rychlé a funkční.

Rozšíření pro prohlížeč Chrome (animace se spustí po klepnutí) Rozšíření pro prohlížeč Chrome (animace se spustí po klepnutí)

Navíc lze vybrat libovolný text myší a tento se následně uloží do poznámky. Rozšíření přidává položku i do kontextové nabídky pod pravým tlačítkem myši, což usnadňuje například ukládání obrázků.

Další vylepšení by mělo přinést lepší přehled a organizaci poznámek, které lze třídit a vzájemně provazovat pomocí štítků a takzvaných „hashtagů.“ Pokud tedy například k poznámkám, týkajícím se týdenního nákupu přidáte hashtag #nakup, budete si později schopni zobrazit všechny poznámky s daným hashtagem. Podobně snadno si můžete „označkovat“ třeba zajímavé recepty či úkoly spojené s plánováním výletu. Zadávání navíc usnadňuje našeptávač.

Poslední viditelnou změnou je nové umístění nabídky, která seskupuje na jednom místě sadu možností, jež byly přesunuty z pravé části již notně zaplněného akčního panelu.

Kde získat Google Keep 3.3?

Aktualizace na verzi 3.3 je již postupně šířena na kompatibilní zařízení tradiční formou skrze Obchod Play. Na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.1.1 Lollipop jsme ji dostali v noci na dnešek. Stačí tedy počkat a novou verzi obdržíte v následujících hodinách.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout instalační balíček z alternativního zdroje. V takovém případě je ovšem nutné povolit v systémovém nastavení instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Soubor APK je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Zdroje: androidpolice.com, docs.googleblog.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)