TOPlist

Do Google Keep vyráží vytoužená možnost úprav textu

Google Keep formátování textu

Šikovný poznámkový pomocník Google Keep se stará o naše nákupní seznamy, zápisky z porad nebo nákresy již téměř deset let. Americká firma jej oficiálně spustila v březnu roku 2013. A ačkoli jde o službu/aplikaci, která je založená primárně na textovém obsahu, kupodivu nikdy neumožňovala jeho pokročilou editaci (když pomineme zaškrtávací políčka u seznamů s úkoly). Nyní, téměř po dekádě fungování, Google podle všeho zavede formátování textu.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Redakci 9to5google se podařilo náznaky po této novince nalézt v kódu Android aplikace Google Keep ve verzi 5.22.182.00. Z předpřipravených položek je patrné, že dojde na tlačítka pro klasické formátování textu v podobě, jakou známe i z jiných Google nástrojů. K dispozici bude přepínání na bold (tučné), italic (zkosené) a underline (podtržené) písmo.

Google Keep formátování textu tlačítka

Nabídka by se měla otevírat tradičním tlačítkem s podtrženým písmenem A a k dispozici bude rovněž resetování formátování zvoleného textu. Keep doposud poskytoval v těle běžné poznámky jen obyčejné písmo bez možnosti dalších úprav.

Jak moc vám chybí formátování textu v Keepu?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)