Google testuje novou srdcovou funkci pro kanál Objevit

Google kanál Objevit počítadlo srdíček

Kanál Objevit, který je již delší dobu zavedenou součástí klasické aplikace Google nebo plochy v některých Android mobilech, testuje šikovnou funkci, která uživatelům poskytne trochu lepší informace o popularitě doporučovaného obsahu. A to skrze počítadlo srdíček, která lze pod zobrazované zpravodajské články udělovat. Kanál by tak začal trochu více připomínat sociální síť. Novinka se v tuto chvíli testuje u omezeného množství lidí.

Google
Google

Samotné reakce na doporučované články samozřejmě nejsou úplnou novinkou. Udělování srdíček či naopak reakce “Tohle mě nezajímá” ale doposud sloužily hlavně k ovlivňování algoritmu, který konkrétnímu čtenáři zprávy doručuje. Veřejně viditelné počítadlo oproti tomu dá všem uživatelům vědět, kolik lidí považuje článek za přínosný. Počet srdíček tam může být dalším motivátorem pro přečtení či nepřečtení článku.

Google kanál Objevit počítadlo srdíček screen

Zatím není jasné, u jak velké skupiny lidí Google tuto novinku testuje. Současně to vypadá, že rozhodující jsou pro zobrazování počítadla také konkrétní témata. Dejte případně vědět, u jakých zpráv jste na něj narazili.

Vidíte někde počítadlo srdíček v kanálu Objevit?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)