Google kalendář 5.6.2 přidává nový widget

Google Kalendář 5.6.2

Google kalendář 5.6.2 přichází s jednou zásadní novinkou. Na plochu si budete moct přidat měsíční widget. Vrací se tak po velkém redesignu, který přinesla verze 5.

Google kalendář 5.6.2: Staronový widget

Původně byl měsíční widget odstraněn při velkém redesignu mobilní aplikace Kalendář, která přišla s verzí 5.0. Po dlouhé době se opět vrací zpátky. Defaultně widget potřebuje 4×4 místa na ploše, nicméně dá se zvětšit, aby zabíral celou obrazovku. Jinak se jedná o jednoduchý koncept, kdy v levém horním rohu nalezneme měsíc, v pravém rohu pak šipky, kterými se měsíce posunují.

nexus-5_google-kalendar

Vzhledově je velmi podobný tomu, když si v aplikaci Google kalendář otevřete měsíční zobrazení. Škoda je, že přímo z widgetu se nedají přidat nové události, pokud kliknete na nějaký den, otevře se vám aplikace kalendáře. Pokud vám aktualizace 5.6.2 nebyla nabídnuta přes Google Play, můžete si ji manuálně stáhnout například z APK Mirror.

Google Calendar
Google Calendar

Chyběl vám měsíční widget v Google Kalendáři?

Zdroj: 9to5Google.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)