Google spouští možnost instalovat aplikace z výsledků vyhledávání

Obchod Play

Google neustále něco testuje v rámci svého vyhledávání, nicméně většinou se jedná jen o drobné změny a kosmetické úpravy. Nyní ale vyplavala na povrch novinka, kterou lze označit jako “do jisté míry zásadní.” Jedná se o možnost instalovat aplikace přímo z výsledků vyhledávání Google, aniž by bylo nutné spouštět kvůli tomu aplikaci Obchod Play.

Uvedená funkce zatím nefunguje všem – ostatně ani na našem redakčním telefonu Sony Xperia Z3 s Androidem 5.1.1 Lollipop se nám ji nepodařilo probudit k životu. Můžeme tedy předpokládat, že její uvolňování bude postupné a zatím se pravděpodobně jedná jen o ranou fázi zavádění. Samozřejmě, s ohledem na dosavadní praktiky vyhledávacího giganta, musíme počítat i s variantou, že českým uživatelům nebude dostupná vůbec.

Jak instalovat aplikace z výsledků vyhledávání?

Mělo by to fungovat následovně: když v aplikaci Vyhledávání Google zadáte jméno nějaké aplikace, objeví se mezi prvními výsledky i tlačítko k okamžité instalaci. Pokud na něj klepnete, dostanete se v původní verzi do Obchodu Play, kde můžete obvyklým způsobem zvolený program nainstalovat. V novém provedení se přímo v rámci aplikace zobrazí dialog s požadavky na schválení oprávnění, následně proběhne instalace, o jejímž dokončení je uživatel informován dialogovým oknem. Nutno konstatovat, že dle snímků, publikovaných serverem Android Police, to působí skutečně intuitivně a prakticky.

Uvedená novinka funguje pouze v aplikaci Google – například při vyhledávání v prohlížeči Chrome není tato funkce k dispozici. Část uživatelů přitom tvrdí, že se s tímto chováním setkávají již přibližně měsíc, nicméně až v poslední době se hlášení o této možnosti začala objevovat natolik často, aby bylo zřejmé, že se nejedná pouze o testování na malém vzorku.

Proto vyzýváme naše čtenáře: zkuste uvedenou funkci na svém telefonu a dejte nám vědět, zda ji máte k dispozici! V případě kladného výsledku nezapomeňte napsat i model telefonu a verzi Androidu.

Zdroj: Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)