Google přiznal horší prodeje Pixel 3 telefonů. Úspěch má přijít s levnějšími modely

google pixel 3 neuspech prodej telefonu

Květen už klepe na dveře. A to mimo jiné znamená i konferenci Google I/O, kde Google představuje své novinky. Tento rok se dostane i na levnější telefony Google Pixel 3a a 3a XL. Společnost k tomu má dobrý důvod, hlavní řada Pixel se totiž neprodává podle představ.

Horší prodeje se týkají Pixel 3 telefonů. Lidé více kupují Pixel 2

Finanční ředitelka společnosti Google Ruth Porat přiznala, že Google prodává menší počet Google Pixel 3 telefonů, než minulý rok za stejnou dobu Pixel 2 telefonů. Mezi některé důvody neúspěchu patří obrovská konkurence a přetlak u prémiových telefonů.

google pixel 2 google pixel 3 velikost

Google Pixel telefony mají téměř identickou cenu jako Samsung či Apple telefony. Mnoho lidí tak radši za tyto peníze sáhne po osvědčených a známých značkách. Prodeji telefonů ani nepomáhá fakt, že v USA se jedná exkluzivní telefon operátora Verizon. Dá se sice koupit v klasických obchodech, nicméně Američané jsou hlavně zvyklí měnit telefony v rámci tarifu. Dalším důvodem neúspěchu je rozhodně omezení oficiálního prodeje jen na několik států světa.

Pixel 3 telefony sice koupíte na mnoha místech. A to i v Česku. Jedná se ale o importované telefony z Británie či Německa. Navíc se nedá spoléhat na českou podporu a díky importu se už tak vysoká cena ještě navýší.

google pixel 3 slevy black friday

Změnit to mají levnější verze telefonů Google Pixel 3a a Google Pixel 3a XL. Ty mají mít hardware střední třídy, čistý Android s pravidelnými aktualizace a stejně kvalitní fotoaparát jako hlavní řada. Představení proběhne již v květnu na Google I/O.

Google Pixel 3

Google Pixel 3

1.0
  • Displej 5.5", 2160 x 1080 pixelů, P-OLED
  • Procesor Snapdragon 845
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 2915 mAh
  • Cena od 16 371 Kč

Myslíte si, že Google uspěje s levnějšími Pixel telefony?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)