Google Home: Chytrá domácnost přichází (první pohled)

Google Home

O chytré domácnosti se mluví stále častěji a jedním z největších průkopníků v této oblasti je sám Google. Jeho zařízení s názvem Google Home bylo představeno sice již v říjnu, dostat se k němu je ovšem téměř nemožné. Nám se to podařilo, tak si pojďme novinku krátce představit.

Google Home: Assistant ukrytý v hezké krabičce

Hardwarově není Google Home ničím výjimečný, protože to nejdůležitější se odehrává na serverech Googlu. Úkol Homu je naslouchat uživateli, předávat požadavky přes internet serverům Google a vracet relevantní výsledky. Kromě citlivého mikrofonu nechybí tedy ani kvalitní reproduktor, který nejen odpovídá na vaše dotazy, ale může i přehrávat hudbu.

Home není nikterak velký a svým designem padne téměř do každé domácnosti. Stačí jej pouze připojit do napájení, zbytek už je plně bezdrátový. Stačí provést v telefonu skrze aplikaci Home prvotní nastavení a spárování s mobilním telefonem. Zde dojde i k propojení s Google účtem podobně jako u zařízení Chromecast. Možností je následně spousta a některé jsme vám již představovali skrze Google Assistant.

Extrémně citlivý mikrofon i slušný reproduktor

Po prvním seznámení víme jedno – Googlu se skvěle podařilo vyřešit naslouchání, které reagovalo i ze vzdálenosti kolem 8 metrů při tišším stylu mluvení. Je tedy zaručeno, že v běžné místnosti vás Google Home uslyší, a to i přes okolní hluk. Ani reproduktor nehraje vůbec špatně – z pohledu kvality i hlasitosti. Špičkovou reprosoustavu samozřejmě nenahradí, ale jako zdroj hudby pro domácí poslech poslouží skvěle.

Google Home – chytrá domácnost přichází (první pohled)

Google Home - chytrá domácnost přichází (první pohled)

Google Home

Google Home

8.0
  • Rozměry 96,4 x 142,8 mm
  • Hmotnost 477 g
  • Konektivita Wi-Fi
  • Baterie -
  • Představení na trh -

V současné době pro vás Google Home pečlivě testujeme a podělíme se o výsledek v naší plnohodnotné recenzi, na kterou se můžete těšit již brzy. Home vypadá skvěle a zatím největší vadou na kráse je fakt, že oficiálně komunikuje pouze v angličtině. To řadu příkazů velmi komplikuje.

Líbí se vám zařízení Google Home?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)