Rodina už vám chytrou domácnost nerozladí. Google Home konečně dostane uživatelské oprávnění

Google Home uživatelské oprávnění

Google konečně připravuje vyřešení jednoho z největších nedostatků aplikace Google Home. Chytrá domácnost řízená pomocí Google Home měla dlouho tu nevýhodu, že každý uživatel měl stejné oprávnění. Kdokoliv méně povolaný tedy mohl, jakkoliv zasáhnout do nastavení vaší chytré domácnosti. Google Home podle všeho brzy získá možnost nastavit uživatelské oprávnění. Jak to bude fungovat?

Pokud používáte chytrou domácnost v Google Home, tak jsme nejspíš někdy narazili na problém, že všichni členové domácnosti mají stejná práva. Přesněji řečeno maximální možná uživatelské oprávnění, jelikož v Google Home dosud neexistovala žádná úroveň nastavení. Všichni členové domácnosti tak vidí veškerou aktivitu a mohou přidávat nebo odebírat zařízení, uživatele a služby. Taková situace může být často velmi frustrující nejen pro „správce“ chytré domácnosti, ale i pro ostatní uživatele.

V nejnovější verzi aplikace Google Home se objevily jasné náznaky brzkého příchodu možnosti přidělit rozdílné uživatelské oprávnění. U každého uživatele v Google Home se v menu Domácnost teď zobrazuje pod položkou Podrobnosti přístupu úroveň oprávnění Správce. Všichni uživatelé tak mají stále plný přístup ke všem nastavením, ale zdá se, že aplikace je již připravena na spuštění různých úrovní uživatelského přístupu. Google podobné funkce často aktivuje jen na straně serveru bez další nutné aktualizace samotné aplikace. Snad se tedy příchodu této žádané funkce do Google Home dočkáme již brzy.

Google Home
Google Home

Jakou aplikaci používáte pro ovládání chytré domácnosti?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)