Menu

Google Gmail: Adresy a čísla se nově mění na odkazy

Google Gmail nově převádí adresy a telefonní čísla na hypertextové odkazy. Tato novinka vyšla v poslední aktualizaci pro Gmail a Inbox.

Google Gmail převádí adresy a čísla na odkazy

Google vydal novou aktualizaci pro aplikace Gmail a Inbox. Tato aktualizace zahrnuje jednu užitečnou funkci. Všechny adresy a telefonní čísla převádí na hypertextové odkazy, které se zobrazují přímo v daném textu.

Hypertextové odkazy v textu mají spoustu využití. Například telefonní čísla nebo emaily na které kliknete, otevřou výchozí aplikaci ke komunikaci s vyplněným adresátem. Po kliknutí na adresy, se otevřou Google Maps s polohou daného místa.

google gmail odkazy

Aktualizace vyšla pro Android i iOS. Google má v plánu pokrýt všechny země do tří dnů. Gmail převádí text na odkazy prozatím jen v několika zemích. V redakci tuto funkci prozatím ještě aktivovanou nemáme. Budeme rádi, když nám dáte vědět do komentářů, pokud vám převádění na odkazy funguje, či nikoli.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free
Inbox by Gmail
Inbox by Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

Funguje vám tato nová funkce od Googlu?

Zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

Jakub Andrýsek

19.9.2017 22:32

Na telefonu Sony Xperia Z3 Compact funguje bez problémů.

Filip Mösner

19.9.2017 23:44

Konečně, že jim to trvalo

V_pfeffer

VPfeffer 3

20.9.2017 17:01

hm, doufam ze to pujde vypnout – takto si zkopiruji co chci a nebudou se mi do vytacenych cisel plest objednavky, nekompletni cisla, apod.

Johnnie

21.9.2017 10:17

Kdyby raději předělali notifikaci nového e-mailu na Androidu tak, aby v ní bylo cokoliv jiného za údaj o zprávě než adresa příjemce, tedy moje, stále stejná. Ale víc se o novém e-mailu nedovím, dokud se nepodívám.

RSS (komentáře k článku)