Automaticky zkrášlené selfie prý škodí. Google ho v Pixelech vypne

google-fotoaparat-vypne-automaticke-zkraslovani-selfie

Společnost Google se rozhodla udělat ve své standardní fotografické aplikaci zajímavou změnu týkající se pořizování selfie snímků. V nástroji Fotoaparát Google vypne nejprve v mobilech Pixel 4a, 4a 5G a 5 a pak asi i v dalších automatický zkrášlovací filtr pro autoportréty. Důvodem je obava o psychické zdraví uživatelů a jejich zkreslené představy o kráse. Po konzultaci s psychology a dalšími experty dospěl americký gigant k závěru, že není vhodné tuto funkci mít rovnou zapnutou. Mnozí uživatelé to vůbec netuší a výsledné fotky pak považují za přirozené. Google tedy automatické zkrášlování selfie v nástroji Fotoaparát vypne.

nabídka zkrášlujících filtrů

Funkce bude nadále dostupná, ale aplikace ji nebude aplikovat rovnou. Uživatel si musí daný filtr sám vybrat. Dostane k tomu nově také vysvětlení, jak přesně efekt původní podklad mění. Ke stejným opatřením chce motivovat i ostatní výrobce a vývojáře, aby tak učinili i u jejich mobilů a aplikací. Google za partnera v této věci považuje například Snapchat, který v základu také ukazuje originální fotku bez filtrů. Google vypne automatické zkrášlování selfie v aplikaci Fotoaparát hned v další aktualizaci. Perlička na závěr: Více než 70 % veškerých fotek pořízených přes Android telefony jsou údajně selfie snímky.

Fotoaparát Google
Fotoaparát Google

Máte přehled, jestli máte u předního foťáku zapnutý filtr?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)