Google Fotky již zvládnou otáčet fotky za vás

google-fotky-automaticke-otaceni-nahledak

Google se snaží svou aplikaci Google Fotky stále jen vylepšovat. S nejnovější aktualizací pak můžeme očekávat zajímavou novinku, která ušetří spoustu otravné práce. Bude totiž umět automaticky otáčet fotky, když fotíte rychleji, než váš telefon stačí rozpoznat své polohu (na výšku/na šířku).

Google Fotky se stále zlepšují

Kdo by si nezamiloval aplikaci Google Fotky. Kdekdo dnes nafotí mraky fotek a natočí spoustu videí. Tato aplikace od Googlu vám je všechny s radostí zazálohuje do cloudu, kde v nich můžete vyhledávat podle objektů na fotce či třeba podle barev. K tomu navíc, pokud vaše fotky nedosahují rozlišení 16 Mpx (případně je necháte komprimovat), máte veškerou zálohu zcela zdarma a o místo v cloudu nepřicházíte. Dokonce můžete jediným tlačítkem uvolnit místo v zařízení, odstraněním všech již zazálohovaných fotek.

Aplikace nabízí spoustu šikovných funkcí, jako třeba automatický střih videí, animace z po sobě jdoucích fotek nebo třeba funkci vzpomínek „Připomeňte si tento den“ po vzoru Facebooku. Jednou z takových šikovných funkcí pak je i ta nejnovější – automatické otáčení fotek do správné polohy.

google fotky

Automatické otáčení

Tato funkce dělá aplikaci opět o mnoho použitelnější a chytřejší. Namítáte, že přece máte v telefonu gyroskop, který se o správné otočení postará? Občas (vlastně poměrně často, obzvláště u starších zařízení nebo v případě plného úložiště) se jednoduše stane, že gyroskop zůstane ležet v posteli, zatímco vy se již chystáte vyfotit momentku. Telefon rychle vytáhnete z kapsy, dvojitým stiskem zamykacího tlačítka už spouštíte fotoaparát, ale otočení rozhraní se nekoná. Tím pádem je i výsledná fotka otočná špatně. Dosud jste ji museli ručně otáčet, což bylo otravné. Nyní již nebudete muset. Jediné co musíte udělat, je mrknout do návrhů asistenta a jedním tlačítkem vše napravit.

Používáte také Fotky Google? Jaké funkce máte nejraději? A jaké funkce byste rádi viděli v dalších aktualizacích? Dejte nám to vědět v diskuzi pod článkem.

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)