Menu

Google Fotky již zvládnou otáčet fotky za vás

Google se snaží svou aplikaci Google Fotky stále jen vylepšovat. S nejnovější aktualizací pak můžeme očekávat zajímavou novinku, která ušetří spoustu otravné práce. Bude totiž umět automaticky otáčet fotky, když fotíte rychleji, než váš telefon stačí rozpoznat své polohu (na výšku/na šířku).

Google Fotky se stále zlepšují

Kdo by si nezamiloval aplikaci Google Fotky. Kdekdo dnes nafotí mraky fotek a natočí spoustu videí. Tato aplikace od Googlu vám je všechny s radostí zazálohuje do cloudu, kde v nich můžete vyhledávat podle objektů na fotce či třeba podle barev. K tomu navíc, pokud vaše fotky nedosahují rozlišení 16 Mpx (případně je necháte komprimovat), máte veškerou zálohu zcela zdarma a o místo v cloudu nepřicházíte. Dokonce můžete jediným tlačítkem uvolnit místo v zařízení, odstraněním všech již zazálohovaných fotek.

Aplikace nabízí spoustu šikovných funkcí, jako třeba automatický střih videí, animace z po sobě jdoucích fotek nebo třeba funkci vzpomínek „Připomeňte si tento den“ po vzoru Facebooku. Jednou z takových šikovných funkcí pak je i ta nejnovější – automatické otáčení fotek do správné polohy.

google fotky

Automatické otáčení

Tato funkce dělá aplikaci opět o mnoho použitelnější a chytřejší. Namítáte, že přece máte v telefonu gyroskop, který se o správné otočení postará? Občas (vlastně poměrně často, obzvláště u starších zařízení nebo v případě plného úložiště) se jednoduše stane, že gyroskop zůstane ležet v posteli, zatímco vy se již chystáte vyfotit momentku. Telefon rychle vytáhnete z kapsy, dvojitým stiskem zamykacího tlačítka už spouštíte fotoaparát, ale otočení rozhraní se nekoná. Tím pádem je i výsledná fotka otočná špatně. Dosud jste ji museli ručně otáčet, což bylo otravné. Nyní již nebudete muset. Jediné co musíte udělat, je mrknout do návrhů asistenta a jedním tlačítkem vše napravit.

Používáte také Fotky Google? Jaké funkce máte nejraději? A jaké funkce byste rádi viděli v dalších aktualizacích? Dejte nám to vědět v diskuzi pod článkem.

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Krusty

Krusty 0

z aplikace
13.10.2016 15:18

A kdy Google fotky zvládnou takovou základní věc jako je mazání fotek z sd karty? Tuhle funkci je asi moc náročné implementovat….

Black

z aplikace
13.10.2016 15:52

Chcem poznať toho čo fotografuje 2 stlačením, ani 1 fotografia nie je použitelná…

Robert Dostál

13.10.2016 16:22

Skvela aktualizace. Uz par hodin mi drainuje baterku. V nastaveni jsem ji vsechny funkce zakazal, ale ji je to evidentne jedno. :-(

optimas

z aplikace
13.10.2016 18:02

Krusty ale ono funguje mazání sz karty. Pokud ti to nejde tak si vymaž data z aplikace a pak ti to půjde. Mě to taky nešlo a už to funguje a taky jsem ti to už jednou psal, ale když jseš blbej a nečteš a nezkoušíš tvůj problém

Krusty

Krusty 0

z aplikace
13.10.2016 21:35

Optimas: ne opravdu nejsem “blbej” a světe div se čtu a zřejmě více než ty. Na androidu 6 to nejde, nepomáhá nic a je toho plný internet. Jediná možnost jak to rozchodit je root a xposed.
Je to známá chyba, se kterou Google nic nedělá…..

Hurvajs Spejblu

14.10.2016 5:51

Optimas: Krusty má bohužel pravdu, ta tvoje finta funguje pouze sem tam někomu, ale obecně to Fotky prostě neumí. Škoda, jinak už bych vestavěnou galerii snad ani nepoužíval, ale takhle…
Jen mě překvapuje, že tak (imho) jednoduchou věc Google prostě nenapraví.

Krusty

Krusty 0

z aplikace
14.10.2016 6:42

Hurvajs: jestli máš root, tak řešení je xposed a modul XInternalSD …. Nepočítám s tím, že by to Google “opravil” sám

optimas

z aplikace
15.10.2016 14:18

Zvláštní, teď jsem otevřel fotky označil fotku woala světe div se, fotka je pryč. Tak asi mám něco špatně. :D

Krusty

Krusty 0

z aplikace
15.10.2016 18:00

Optimas: očividně nechápeš, že někomu to jde a někomu ne, je to známý problém, to že zrovna tobě to funguje jak má na tom nic nemění. Mě osobně to nejde, musel jsem si to povolit přes xposed.

RSS (komentáře k článku)