Omylem zavřený Google Formulář už vám nezkazí den

Google Formulář automatické ukládání

Nechtěně zavřená a neuložená práce či výsledek jiné kreativní aktivity dokáže hodně naštvat. Omylem zavřete editor či kartu prohlížeče a všechno je pryč. Pokud tedy není na místě přítomno nějaké šikovné automatické ukládání. Dobrou službu v tomto odvádí například Google a jeho pracovní nástroje z kancelářského balíku Workspace či samotný prohlížeč Chrome. Průběžnou zálohu rozdělaných věcí nyní zavádí další prostředí – Formulář.

Řeč je o nástroji, který je součástí Google Dokumentů potažmo zmíněného balíku Workspace. Jistě jste už někdy podobný formulář vyplňovali či sami tvořili. A třeba i ve formě vědomostních kvízů, do které se dá toto prostředí přepnout. Dříve, když respondent Formulář v průběhu vyplňování zavřel, obsah nenávratně zmizel. Od 3. srpna zde ale začíná Google zavádět automatické ukládání.

Google Formulář automatické ukládání ukázkaPo kliknutí se spustí animace...

Záloha je podmíněna tím, že je uživatel přihlášený ke svému Google účtu. V takovém případě se vyplněný obsah v políčkách formuláře uchovává na 30 dní a je spojený s daným účtem. Je pak tedy možné dokončit vyplňování nejen na totožném zařízení, ale po přihlášení i jinde. Novinka tak pomůže při nechtěných zavřeních i v situacích, kdy zrovna nemáte na dokončení čas. Automatické ukládání mohou autoři formulářů a kvízů vypnout či zapnout při jejich tvorbě. Běžně bude zapnuté.

Kolikrát jste takto přišli o rozdělanou práci?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)