Menu

Google Fit – platforma “žijte zdravě” zamířila k vývojářům

Nedávné Google I/O bylo plné novinek. Od Android TV a expanze zeleného robota do automobilů, po systém Android Wear pro wearables a spoustu dalšího. V přívalu informací se možná i vám ztratila zmínka o chystané platformě Google Fit. Jak vyplývá z jejího názvu, Google vytváří software i hardware pro náš zdravější životní styl. I když zatím nemáme konkrétní příklady, co bude Google Fit obsahovat a do vydání Androidu L jej v praxi nejspíše neuvidíme, bude se jednat o “fitness ekosystém”, ve kterém mají místo chytré hodinky, telefony, sportovní aplikace a především naše snaha se konečně začít hýbat.

Ellie Powers announces the new Google Fit development platform during her keynote address at the Google I/O developers conference in San Francisco

Vzhledem k tomu, že podobných nástrojů je na trhu již více než dost, bude zajímavé sledovat, čím Google Fit zaujme. Ať tak či onak, vývojáři na celém prostředí již mohou začít pracovat, neboť jim Google v týdnu uvolnil SDK. K dispozici jsou tři API. První s názvem “sensors API” dává vývojářům přístup ke všem senzorům z telefonů i z wearables. Při sportu totiž stále něco měříme. Ať už se jedná o počet kroků nebo srdeční tep. Druhé API s názvem “recording” umožňuje aplikacím ukládat shromážděná fitness data. Důraz je kladen na energetickou nenáročnost a ukládání do cloudů. Poslední “history API” umožňuje zkompletovat všechna posbíraná data z tréninku a následně zobrazit třeba mapu a další informace.

Společnosti, které se do Google Fit zapojily.

Společnosti, které se do Google Fit zapojily.

Jak jsme již zmínili, Google Fit nejspíše uvidíme v praxi spolu s vydáním Androidu L letos na podzim.

Zdroj: Google Developers Blog.

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 21

11.8.2014 9:09

Na tohle jsem už dlouho čekal, tak doufám že se s tím strhne lavina a zapojí se i takový FitBit.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

11.8.2014 13:08

Překvapením pro mě je, že se zapojili pouze tři výrobci mobilních telefonů (HTC, LG a Motorola). Myslím, že tím mohou získat drobnou konkurenční výhodu, fandím jim. Je to finální výčet partnerů Google Fit?

RSS (komentáře k článku)