Buďte fit s Google Fit. Nová verze sleduje trénink, cvičení, spánek a výživu

google_fit_icon

Google v noci na dnešek oznámil novou verzi své aplikace Google Fit, která přináší celou řadu užitečných funkcí. Patrně nejzásadnější novinkou jsou statistiky sportovních výkonů v reálném čase, což můžete využít například při svých bězích, procházkách a vyjížďkách. Aplikace bude sledovat a zobrazovat trasu, rychlost, tempo, nadmořskou výšku a další parametry, takže sportující bude mít lepší přehled o své aktivitě.

Statistiky sportovních výkonů v reálném čase Statistiky sportovních výkonů v reálném čase

Pokud jde o zdraví a kondici, počítá se veškeré úsilí: každý krok, dřep, strava a dobrý noční spánek. To je důvod, proč Google Fit v nejnovější aktualizaci rozpozná více faktorů, ovlivňujících zdraví od silového tréninku, přes jídlo, až po odpočinek.

Majitelům nositelné elektroniky se systémem Android Wear pomůže Google Fit při silovém tréninku, kde bude schopen detekovat a počítat různá cvičení, jako jsou například kliky, sklapovačky a dřepy. Kromě toho bude možné také ručně přidávat další činnosti, které jste vykonávali.

Majitelům nositelné elektroniky se systémem Android Wear pomůže při silovém tréninku Majitelům nositelné elektroniky se systémem Android Wear pomůže při silovém tréninku

V neposlední řadě bude aplikace umět zobrazit informace z oblíbených aplikací pro sledování výživy a spánku. Po aktualizaci budete moci sledovat svůj jídelníček s nástroji MyFitnessPal, Fatsecret, Lifesum nebo LoseIt. Můžete také sledovat své spací návyky se nástroji Sleep as Android, Xiaomi Mi Band a Mi Band 1S, Sony Smartband 2 či Basis Peak.

Nové funkce, kterých se dočkáte v nejbližších dnech, poskytnou ještě lepší přehled o vašem zdraví a kondici. S Google Fit tak budete mít vždy po ruce svého osobního trenéra.

S Google Fit budete mít po ruce svého osobního trenéra S Google Fit budete mít po ruce svého osobního trenéra

Kde stáhnout Google Fit 1.55.44?

Aktualizace bude uvolňována postupně po etapách, takže si na ni budete muset počkat řádově několik hodin, maximálně dnů. Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout instalační balíček z následujícího odkazu. V takovém případě je ale nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Google Fit: Activity Tracking
Google Fit: Activity Tracking

Zdroje: Android Authority, Android Official Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)