TOPlist

V ČR začíná fungovat 5G u Google Fi. Češi si jej ale neužijí

Google Fi 5G ČR

Společnost Google před několika hodinami oznámila několik novinek ke své vlastní telefonické a datové síti Google Fi. Kromě mírného zlevnění jde také o zpřístupnění 5G konektivity v dalších zemích. Jejich seznam nyní čítá 39 jmen a nechybí mezi nimi ČR. Než ale začnete případně jásat třeba nad příchodem dalšího operátora na území Česka, je potřeba zmínit, že tato služba nadále zůstává dostupná jen pro zákazníky z USA, Mexika a Kanady a nově funkční 5G platí právě pro ně.

Češi tedy mohou zámořským zákazníkům pouze závidět, pokud se nerozhodnou pořídit SIM kartu ke Google Fi alternativním způsobem. Neoficiální návod zmiňuje použití americké platební karty a tamní doručovací adresy. Potřebný tarif Unlimited Plus vyjde v přepočtu na cca 980 Kč a kromě neomezených minut i SMS obsahuje 50 GB dat bez omezení rychlosti.

Mezi země s nově podporovaným 5G u Google Fi patří mimo jiné také všichni čtyři sousedi ČR. Oficiální zavedení Google Fi na území Evropy je zatím bohužel v nedohlednu.

Zkoumali jste Google Fi? Která varianta vás zaujala?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)