Google výzva pro dvoufaktorové ověření konečně dostala tmavý režim

Google dvoufaktorové ověření v tmavém režimu

Google zavádí novou aktualizaci pro dvoufaktorové ověření v systému Android. V několika příštích týdnech začnete vídat Google dvoufaktorové ověření v tmavém režimu, které bude šetřit váš zrak a poskytne “čistší” design“. Kromě méně oslepujícího okna obsahuje nová aktualizace několik drobných kosmetických změn. Jde o přesun Google loga do středu stránky, změnu fontu na vlastní font Google, konkrétně jde o písmo Google Sans. Další změna, které je na první pohled zřejmá je tlačítko pro potvrzení/zamítnutí, kolkem kterého je nově rámeček a ikona s křížkem nebo “fajfkou“.

Zdá se, že se nová aktualizace postupně vychází pro všechny uživatele Androidu. Deník 9to5google hlásí, že aktualizace je zatím k dispozici pro osobních účty Google, uživatelé kteří mají účty Google Workspace si prý ještě chvilku počkají. Google výzva pro dvoufaktorové ověření v tmavém režimu je šikovné vylepšení, které mně osobně přestane vypalovat oči při ověřování v noci. Dvoufaktorové ověření není jediný tmavý režim, na kterém Google pracuje.

V minulých týdnech Google testovat tmavý režim pro prohlížeč na počítači (jak pro Windows tak pro Mac). Zatím není jasné, zda a kdy může být tmavý režim pro vyhledávání na počítači oficiálně zaveden. Rozhodně je ale dobré vědět, že Google na tmavém režimu pracuje a snaží se ho přinést všude, kde to jde.

Google
Google

Jak často používáte tmavý režim?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)