Google vydává další Doodle, tentokrát pro Den nezávislosti

google doodle game

Doodles, alternativní logo a minihry spojené se stránkou vyhledávače Google mají svou tradici již od roku 1998. Google v rámci speciálních příležitostí, mění vzhled svého vyhledávače a připravuje pro své uživatele nejrůznější minihry. Zpočátku se jednalo jen o mezinárodní události a významné dny spojené s USA, postupem času však začal vnímat také svátky v ostatních zemích. Můžeme se tak setkat i s Doodles připravených speciálně pro Českou republiku. Nejnovější Doodle vychází 4. července, který je v USA spojený s Dnem nezávislosti a Google pro tuto příležitost připravil svou další minihru, z prostředí baseballu. Zahrát si ji můžeme i u nás.

Zkraťte si pracovní odpoledne s Google Doodle

Google dnešní Doodle připravil k oslavě Dne nezávislosti v USA spojeného s podpisem Deklarace nezávislosti, je proto primárně určen právě pro Spojené státy. Minihru si však můžeme zahrát i u nás v Česku. Najdete ho pod tlačítkem „Zkusím štěstí“ na stránce vyhledávače Google, případně v archivu Doodles. Tématem dnešního Doodle je baseball. Dostáváte se tak do role pálkaře, který má za úkol odpálit míček a proběhnout mety hřiště. Na pálce se postupně střídají všichni členové týmu. Patří mezi ně hotdogy, kečupy a další motivy spojené s barbeque, které se obvykle v USA na Den nezávislosti pořádají.

Hra se ovládá stisknutím modrého kulatého tlačítka ve spodní části obrazovky. S jeho stisknutím byste měli počkat až do chvíle, kdy nadhazovač skutečně míček vyhodí, jinak se může stát, že minete a dostanete strike. Se ziskem tří striků hra končí a začíná znovu. Nejnovější Doodle je tak zaměřen především na zkoušku vašeho postřehu. Své výsledky můžete následně sdílet dál. Smyslem Doodles však není jen změna vzhledu vyhledávače Google a vytvoření speciální minihry. Typicky slouží také pro připomenutí významných národních a mezinárodních událostí proto, aby si uživatelé uvědomili, proč vlastně nejdou ten den do práce a do školy.

google doodle den nezávislosti

Jinak tomu není ani v tomto případě. Po skončení Doodle hry na vás vyskočí obrazovka se třemi tlačítky, jedno umožňuje sdílení výsledků na sociální sítě, druhým začnete hrát novou hru a třetí vás odkáže do vyhledávače Google, kde se zobrazí informace týkající se Dne nezávislosti.

Google
Google

Hrajete minihry Doodle? Jaké je vaše skóre?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)