Google Disk zavádí automatické čištění koše. Nic už tam nebude navždy

Google Disk koš časový limit

Třicet dní a dost. Google zavádí nový časový limit, během kterého mohou ležet položky v Koši populárního nástroje Disk. Zatímco doposud smazané dokumenty, fotky nebo jiné soubory v Koši zůstávaly neomezeně dlouhou dobu, dokud je uživatel buď neobnovil, nebo definitivně “nevysypal”, teď se jich bude týkat nové pravidlo. Nový limit pro koš v aplikaci Google Disk bude zaveden 13. října. Změna může probíhat až patnáct dní.

Google Drive
Google Drive

Všechny položky, které teď uživatelé v koši mají, budou touto novinkou ovlivněny. Zmíněných třicet dní se jim začne odpočítávat v okamžiku spuštění limitu. Ke změně podle vývojářů dochází hlavně z toho důvodu, aby se v této oblasti chovaly všechny Google aplikace a služby stejně. A aby mimo jiné došlo i k reálnému smazání věcí z koše, na což většinou lidé spoléhají. Nový časový limit pro koš v aplikaci Disk zavádí Google pro všechny uživatele balíku G Suite. Po uplynutí třiceti dnů pak případně mají ještě i administrátoři firemní skupiny možnost soubory během 25 dní obnovit. Ještě dodáme, že na Disku se i položky v koši počítají do celkové kapacity úložiště.

Jak často se pro něco vracíte do koše v mobilu nebo na PC?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)