Google Clips: Podivný fotoaparát, který sám od sebe pořizuje fotky

fotoaparat Google Clips

Cenu za nejpodivnější včera představený produkt získává fotoaparát Google Clips. Již na začátku své konference Google prozradil, že se zaměřují nyní hlavně na umělou inteligenci. To občas znamená, že uvidíme i podivné věci. Google Clips je ideálním příkladem.

Google Clips je chytrý fotoaparát, který si sám pořizuje snímky

Google se překvapivě pustil i do fotoaparátů, jenže na to jde po svém. Uvnitř Google Clips je speciální čipset, se kterým se celý fotoaparát proměňuje v chytrý. Umělá inteligence se využívá k tomu, aby sama od sebe pořizovala snímky. Uživatel jen zapne fotoaparát a položí jej do místnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=JXh1yyvXpwo

Google Clips pak snímá scénu a jakmile vyhodnotí, že se před objektivem fotoaparátu děje něco zajímavého, tak automaticky pořídí snímky. Google to prezentoval tak, že je to určeno například když si rodiče hrají s malými dětmi, nebo lidé se zvířaty, tak na snímcích vždy chybí ten, kdo fotku pořizuje. To se s Google Clips má změnit. Snímky se dají pořizovat nicméně i manuálně pomocí tlačítka na přední straně, jenže se nebude jednat o nic pohodlného.

Ještě více podivné je to, že dokáže pořizovat pouze fotografie. Na videa můžou majitelé zapomenout, fotoaparát nemá ani mikrofon. Samotné fotografie se dají exportovat i jako GIF obrázky nebo videa, a to díky tomu, že fotoaparát dokáže pořizovat až 15 snímků za vteřinu. Nový fotoaparát je kompatibilní pouze s Pixel telefony, iPhone 8/8 Plus a také s Galaxy S7/S8. S těmito telefony se dá propojit přes Wi-Fi a dají se tak rychle převádět fotografie.

Samotný snímač fotoaparátu má 12 MPx, světelnost f/2,4, velikost jednoho pixelu je 1.55μm a úhel záběru 130 stupňů. Dále má 16 GB úložiště a USB-C. Na konec nás také překvapila cena, která je 250 dolarů, což je cca 5 500 Kč bez DPH a jiných poplatků. Dostupnost prozatím nebyla oznámena.

Co říkáte na tento způsob „chytrého fotografování“?

Zdroje: TZ, TK, theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)