Google má citlivá zdravotní data desítek milionů uživatelů

google sbírá data

Dle deníku The Wall Street Journal shromažďuje Google citlivá zdravotní data milionů amerických občanů. A neinformoval o tom ani pacienty, ani lékaře. Dle deníku sdílí Ascension, což je druhý největší zdravotnický systém v USA laboratorní výsledky s Googlem. Je to problém?

Diagnózy a záznamy o hospitalizaci, zdravotní historii, výsledky laboratorních testů, jména, data narození, bydliště. To vše sdílí firma Ascension s Googlem. Projekt je nazván “Project Nightingale” a osoba, která je s ním spojena anonymně poskytla informace o tom, že má k informacím přístup nejméně 150 zaměstnanců Googlu a to rovnou o desítkách milionů pacientů. Dle zdroje používá americký gigant tyto data k vytvoření nového softwaru, který bude poháněn umělou inteligencí. Více informací o něm ale neposkytl.

google citlivá zdravotní data

Přesto, že se může na první pohled zdát, že Google porušil soukromí, není to tak. Zákon v USA o odpovědnosti ve zdravotnictví (HIPPA) obvykle umožňuje nemocnicím sdílet data s obchodními partnery, aniž by pacientům sdělil, že jsou tyto informace použity. Google se tak vedle Amazonu, Applu či Microsoftu snaží o získání významné role ve zdravotnictví. Uvidíme, jak se situace vyvine dále a co si pro nás Google chystá.

Co říkáte na to, že má Google citlivá zdravotní data uživatelů?

Zdroj: engadget.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)