Google potvrdil konec dalšího produktu: Chromecast Audio brzy nekoupíte

chromecast audio konec

Před několika dny se objevil na redditu příspěvek jednoho uživatele, který prohlašoval, že Google ukončí svůj další produkt. A to Chromecast Audio. Bohužel se velmi brzy ukázalo, že to není žádný výmysl. Hned další den Google oficiálně oznámil konec tohoto produktu. V zahraničí už se začal vyprodávat, jak to je na našem trhu?

Google Chromecast Audio již brzy v obchodech neuvidíme

Samotný Chromecast pravděpodobně nemusíme představovat, jde o zařízení pro televize, se kterým se dá posílat bezdrátově digitální obsah například z telefonu. Chromecast Audio fungoval velmi podobně, akorát s tím rozdílem, že byl speciálně určen pro reproduktory. Pomocí Chromecast Audio jste si mohli například užívat Spotify nebo Google Play Music na Hi-Fi systému.

chromecast audio

Jeden z důvodů, proč končí, jsou pravděpodobně chytré reproduktory. Chytré reproduktory dokážou digitální obsah přehrávat také, ale pro Google je výhodnější, když lidé mají doma chytré asistenty než “hloupý” Chromecast Audio. V zahraničí se již začal vyprodávat. Například v USA už se nedá koupit u většiny obchodníků. České obchody zatím stále Chromecast Audio nabízí. A to za částku cca 1 000 Kč. Pokud jste ale přemýšleli o koupi, tak si pospěšte, protože další již nebudou. Google slíbil, že softwarová podpora produktu bude pokračovat, takže se nemusíte bát, že byste koupili zařízení, které bude brzy nefunkční.

Vlastníte Chromecast Audio? Jak jste s produktem spokojení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)