Bezpečné placení na internetu: Google Chrome vám umožní vytvořit virtuální platební kartu

virtuální platební karty google chrome

Google I/O byla rozhodně jedna z nejočekávanějších akcí letošního roku a v některých oblastech rozhodně předčila naše očekávání. Mimo velká oznámení softwarových a hardwarových novinek se však hovořilo také o několika vychytávkách, které nám usnadní každodenní život. Patří mezi ně rozhodně také možnost nechat si vytvořit virtuální kartu pro placení na internetu.

Google vás nechá vytvořit virtuální platební kartu

Placení na internetu je dnes z velké části bezpečné, ale přesto pokud něco platíte, vyplňujete celé číslo vaší karty, čehož může potenciálně někdo zneužít. A tomu bude brzy konec. V Google Chrome totiž dostanete na výběr, zda chcete použít vaší kartu, nebo budete chtít použít virtuální kartu. Americká firma pracuje na této funkci přímo s korporáty jako Mastercard, Visa či American Express a přestože bude nejprve dostupná v USA, dočkáme se jí později letos i v Evropě.

Jako první si ji užijeme v systému Android a v prohlížeči Google Chrome na počítačích se systémy Windows, macOS, Chrome OS a Linux a později se dočkají také jablíčkáři používající systém iOS.

Využíváte virtuální platební karty?

Zdroj: Google I/O, 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)