Google Chrome na Android dostává novou skvělou funkci. O co jde?

Google Chrome na Android novou skvělou funkci. O co jde_

V září roku 2019 Google oznámil, že bude mít prohlížeč Chrome mnohem přehlednější uspořádání otevřených karet. Na počítačích jsme se této funkce dočkali o rok později a nyní jsme se konečně dočkali i v Android zařízeních.

Google Chrome uspořádání otevřených karet

Nové rozložení zcela nahrazuje svislé uspořádání, které pokrývalo většinu displeje. Můžeme to vidět na screenshotech z webu 9to5google. Každá karta je nyní o dost menší, ovšem za nás se jedná o mnohem lepší řešení. Máte totiž možnost vidět obsah webové stránky (nebo alespoň jeho část). Stejně jako před aktualizací je vidět také favicon, název stránky a tlačítko pro zavření. V levém horním rohu se pak nachází možnost otevřít novou kartu.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Na většině telefonů (až kompaktní či opravdu přerostlé výjimky) se zobrazí najednou šest karet. Poté budete muset slidovat dolů. V tomto důsledku se anonymní režim nezobrazuje vedle běžných karet, namísto toho se v horní části nachází přepínač. U některých uživatelů s verzí Google Chrome 88 se začala nová funkce již objevovat. Aktualizace však probíhá na straně serveru, takže může chvíli trvat, než se dostane i k vám.

Co na nové uspořádání říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)