Správce hesel v Google Chrome vylepší dvě novinky

Google Chrome správce hesel novinky manuální uložení poznámky

Správce hesel v prohlížeči Google Chromebude brzy obsahovat dvě praktické novinky. Prostředí, ve kterém se ukládají přihlašovací údaje k webových stránkám, například nabídne dodatečné poznámky. Nástroj tím dožene řadu konkurenčních programů a aplikací, které podobnou možnost již nabízejí. I když s nimi Chrome pouze srovná krok, bude to jistě pro uživatele tohoto prohlížeče a jeho ukládání hesel dobrou zprávou.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Místo pro poznámky se objeví přímo v záznamu daného hesla ve správci. Doposud se zde nacházela jen webová adresa, přihlašovací jméno a právě heslo. Přibude pole pro vepsání libovolného textu. Novinka se bude hodit například pro poznamenání data změny, uvedení starších přihlašovacích údajů nebo uložení dodatečných bezpečnostních otázek a odpovědí na ně.

Druhou novinkou je manuální uložení hesla bez toho, aby jej musel uživatel nejprve použít na konkrétním webu. To může některým lidem také usnadnit život. Zatímco poznámky k heslům jsou zatím dostupné jen v Chrome Canary, manuální zadávání hesla se dá pomocí položky “#add-passwords-in-settings” zapnout přes nabídku flags zapnout i v ostrém Chromu.

Kolik máte uložených hesel v Google Chrome?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)