Google Chrome pro počítače přinese skvělou funkci. O co jde?

Google Chrome spravovat hesla správe hesel android pc desktop

Prohlížeč Google Chrome pro počítače má již dlouhou dobu přístup k vašim heslům uložených v Google účtu a má možnost je automaticky doplňovat. Brzy je však bude moci Chrome tyto hesla také spravovat a různě upravovat bez toho, aniž byste museli složitě lézt do svého účtu.

Chrome umožní spravovat hesla

Nyní se má situace tak, že Chrome usnadňuje přihlašování k webovým stránkám automatickým vyplňováním přihlašovacích údajů a také upozorněním, pokud je některé z vašich hesel ohroženo. V současné době však prohlížeč nenabízí žádný způsob úpravy hesla. Místo toho se vám zobrazí možnost spravovat je ve vašem Google účtu. Dle nedávno zveřejněných kódů začal Google na této funkci pracovat pro Windows, macOS a Chrome OS. Stejně jako většina ostatních novějších funkcí se bude tato funkce dát aktivovat skrz chrome://flags/.

Google plánuje funkci spustit s největší pravděpodobností buď ve verzi 86 nebo 87, takže si na ní ještě nějakou dobu počkáme. Rozhodně jí však vítáme, jelikož bude správa hesel mnohem rychlejší, než je tomu nyní. Něco podobného již delší dobu nabízí Chrome pro Android. Až bude funkce dostupná, rozhodně vás o ni budeme informovat.

Jak spravujete hesla v prohlížeči vy?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)