Máte Android 12? Pak můžete využít v Google Chrome tuto skvělou vychytávku

google chrome android 12 screenshot

Android 12 nabízí spoustu nových zajímavých funkcí, mezi které patří také screenshoty, které umožňují zachytit nejen to, co aktuálně vidíme na displeji. Nyní bez velkých fanfár dostává podporu pro tyto snímky také prohlížeč Google Chrome.

Google Chrome má skvělou vychytávku

Pokud v systému Android 12 uděláte snímek obrazovky, v levém dolním rohu budete mít k dispozici tuto možnost, která se však v prohlížeči Chrome nezobrazovala. Americká firma na tom zapracovala a nyní máme funkci dostupnou na telefonech Google Pixel s Androidem 12. Musíte mít však nainstalovanou poslední aktualizaci s prosincovými bezpečnostními záplatami.

Celé to funguje velice jednoduše. Při pořizování screenshotu zvolíte možnost “Capture more” a následně můžete vybrat větší část displeje, než kterou máte aktuálně zobrazenou. Samozřejmě lze screenshot dále upravovat, uložit nebo rovnou sdílet.

Jak se vám tato možnost zamlouvá?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (5)