Google Chrome prohlížeč bude podporovat tmavý vzhled přímo na stránkách

google chrome tmavy rezim stranky

Webové prohlížeče podporují tmavý režim přímo na stránkách dvěma různými způsoby. Ten první používá například prohlížeč od Samsungu, kdy jednoduše invertuje barvy. Funguje to na všech webech, i když ne zcela ideálně. Druhým způsobem je to, že prohlížeč stránce “prozradí”, že je tmavý režim aktivní a má se automaticky přepnout. A právě tento způsob uvidíme již brzy i v prohlížeči Google Chrome.

Tmavý režim pro stránky bude podporovat i Google Chrome prohlížeč

Tato funkce s názvem “prefers-color-scheme” má však nevýhodu v tom, že ji musí podporovat i samotný web. Poprvé funkci “prefers-color-scheme” představil Apple v prohlížeči Safari 12.1, Mozilla již také implementovala tuto funkci ve Firefoxu 67. Níže můžete vidět, jak to funguje v Safari.

Co se týče samotného Chromu, tak je vývoj funkce na začátku. Není tak jisté, kdy ji uvidíme implementovanou. Společnost také prozradila, jak bude poznávat, že se má aktivovat tmavá verze stránek. Na systémech Android Q a výše, Windows 10 a MacOS bude záležet na tom, jestli máte aktivovaný tmavý režim systému. U starších verzí Androidu bude záležet, jestli jste si aktivovali tmavý režim Chrome. Návod můžete najít ve videu níže.

Jak zapnout tmavý režim v prohlížeči Chrome – SvětAnroida.cz

Jak zapnout tmavý režim v prohlížeči Chrome - SvětAnroida.cz

Vzhledem k podpoře funkce u Chrome, což je nejrozšířenější prohlížeč vůbec, se očekává, že postupně začne více webů podporovat i tmavý vzhled.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Těšíte se na tuto funkci v Chrome prohlížeči?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)