TOPlist

Google Chrome končí s podporou starších telefonů. Odstřihne se 32 milionů zařízení

google chrome konci s podporou starsich telefonu jelly bean

Android Jelly Bean se představil před šesti lety a momentálně jde o nejstarší verzi Androidu, která dostává aktualizace prohlížeče Google Chrome. To se ale brzy změní, alespoň podlé nové části kódu, kterou objevil server XDA Developers. U oblíbeného prohlížeče končí podpora starších telefonů.

Kvůli novému uživatelskému rozhraní Google Chrome končí podpora starších telefonů

Komentář, který se objevuje u nové části kódu Google Chrome je celkem jasný. Píše se nejprve o tom, že jde o aktualizaci uživatelského rozhraní pro nepodporované systémy a poté se dodává Android Jelly Bean nebude již podporován.

Prozatím není jasné, kdy se tyto změny projeví ostrém provozu a která Google Chrome aktualizace bude poslední. Konec podpory neznamená to, že by vám přestal prohlížeč Chrome úplně fungovat, jak v souvislosti s touto zprávou některá média prezentují. Přestanou vám chodit nové aktualizace.

Android-Jelly-Bean

Podle posledních údajů společnosti Google ještě 3,2 procent všech Android uživatelů používá Android Jelly Bean. Konkrétně jde o verze Android 4.1 až 4.3. Podle serveru Phone Arena se jedná o cca 32 miliónů zařízení, která přijdou o podporu. Jak už jsme ale psali výše, jedná se jen o konec nových aktualizací.

Pokud náhodou vlastníte zařízení s tímto systémem a chtěli byste stále prohlížeč s posledními aktualizacemi, tak Mozilla Firefox bez problémů stále podporuje i tuto starší verzi Androidu.

Google Chrome
Google Chrome

Používáte ještě nějaké zařízení s Androidem Jelly Bean?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)