Google Chrome bude hodnotit rychlost načítání webů

google chrome novinka

Google experimentuje se speciálními označeními pro weby, které se v prohlížeči Google Chrome načítají pomalu. “V budoucnu bude Chrome schopen identifikovat weby, které se uživatelům načítají obvykle rychle a které pomalu a na základě toho dát uživateli jasné označení,” sděluje Google na svém blogu.

Ještě přesně není jisté, jak se budou tyto weby označovat. Google totiž pracuje hned s několika možnostmi a až zjistí, která z nich je uživatelům nejpříjemnější, pustí novou funkci do světa. V budoucnu se tak může objevit označení webů, které jsou “vytvořeny způsobem, který je zpomaluje.” Google zjistí z historie načítání průměrnou dobu, za kterou se web načetl a na základě toho je označí buď dobře, nebo špatně.

google chrome označování pomalých webů

Zatím se jeví jako nejpravděpodobnější varianta načítací lišta. Ta se objeví buď zeleně, pokud bude načítání rychlé a nebo červeně, pokud bude načítání pomalé. Google tuto novinku odhalil na včerejším Chrome Dev Summitu v San Franciscu a v tuto chvíli není jasné, kdy se objeví přímo v prohlížeči. Uvidíme, jak se k funkci postaví samotní vývojáři a správci webů. Každopádně se určitě jedná o krok vpřed, který by mohl způsobit lepší optimalizaci.

Co říkáte na novou funkci v Google Chrome?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)