Úsporný režim v mobilním Chrome bude ještě více šetřit přenesená data

Google Chrome LiteVideo

Dáváte si velký pozor na množství vyčerpaných dat z vašeho tarifu? Pak pravděpodobně znáte pojem Lite, kterým jsou označovány odlehčené verze aplikací. Tyto nástroje pak například neobsahují tak bohaté designové prvky, animace nebo kompletní balíky funkcí. K nalezení je například Facebook Lite nebo Messenger Lite. Stejný pojem najdeme od loňska také u mobilního prohlížeče Chrome od Googlu. U něj jde ovšem o zabudovanou funkci v těle hlavní aplikace. Po jejím zapnutí prohlížeč rychleji a jednodušeji načítá weby a snižuje tím právě množství přenesených dat. Teď půjde Google Chrome v tomto ohledu ještě dál a v rámci Lite Mode (v češtině Zjednodušený režim) budou mít díky nové funkci LiteVideo všechna videa nižší rozlišení.

Google Chrome LiteVideo flags

Za objevem stojí redakce Techdows, která cituje popis změn tak, jak je vývojáři uvádějí u nového kódu pro jádro Chromium. Funkce LiteVideo bude v prohlížeči Google Chrome v podstatě simulovat situace se špatným připojením a rovnou bude přehrávat videa se sníženým rozlišením. Napevno by se novinka měla objevit ve verzi prohlížeče s pořadovým číslem 86. A to dokonce i v té pro Windows, Mac, Linux a Chrome OS. Momentálně je k vyzkoušení přes známé “flags” pod názvy “Enable LiteVideos” a “Force LiteVideos Decision”. O přesné hodnotě rozlišení se v reportu nepíše.

Šetříte data přes Lite Mode v Chromu?

Zdroj: Techdows

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)