Okamžitě aktualizujte svůj Google Chrome na PC. Obsahuje nebezpečnou chybu

Kritická chyba v Google Chrome

Prohlížeč Google Chrome postihla kritická chyba a proto je velice důležité jej aktualizovat. Google již vydal verzi Chrome 88.0.4324.150, který tuto závažnou chybu opravuje. Jedná se o verze pro Windows, macOS a Linux.

Kritická chyba v Google Chrome pro PC

Google jako vždy neposkytl žádné konkrétnější informace o této chybě, která je zatím označena jako CVE-2021-21148. Zpravidla tak činí v případě, že je většina zařízení aktualizovaná, takže se ji teoreticky můžeme za pár dní dozvědět. Útok se však prý prováděl skrz JavaScriptový renderovací engine. Americký gigant tuto chybu zachytil od Mattiase Buelense a následně bylo mimo jiné také potvrzeno, že ji hackeři ve velkém zneužívají.

Server ZDNet konstatoval, že den předtím, než Mattias tuto chybu ohlásil se podobnou bezpečnostní díru pokusili využít hackeři ze Severní Koreji. Jisté to však není. Pokud tedy prohlížeč Chrome na svém prohlížeči používáte, doporučujeme okamžitou aktualizaci.

Už jste někdy narazili na bezpečnostní hrozbu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)