TOPlist

Nová funkce v Google Chrome usnadní práci hromadě lidí

Google chrome
  • Google Chrome umí novou vychytávku, díky níž nebude nutné screenovat snímky z videa
  • Postačí klepnout pravým tlačítkem a kopírovat snímek, následně jej můžete vložit kamkoliv
  • Novinka je k dispozici na Windows, macOS, Linux i ChromeOS

Teprve včera jsme vás informovali, že Chrome již nepodporuje funkci odeslání čísla na telefon, nyní však přidává novinku, kterou mnozí z nás ocení. Také často screenshotujete nějaký záběr z videa? Nově už to nebude potřeba..

Do Chrome míří funkce „Kopírovat snímek videa“

Když narazíte na video, ze něhož chcete udělat screenshot, můžete nyní jednoduše kliknout pravým tlačítkem myši na pozastavené video (je potřeba na něj klepnout pravým tlačítkem dvakrát) a následně se vám objeví možnost „Kopírovat snímek videa“. Tato funkce vám umožní okamžitě uložit aktuální snímek videa a vložit jej do podporovaných webových textových polí uvnitř Chrome, ale také do jakýchkoliv jiných programů. Jen škoda, že na Macu nefunguje možnost uložení přímo na plochu.

kopírovat snímek videa google chrome

Google Chrome
Google Chrome

Které systémy novou funkci podporují?

Google tuto možnost prezentuje jako kvalitní alternativu k tradičnímu způsobu screenování snímků z videa, který má často nízkou kvalitu. Novinka je nyní dostupná na všech hlavních operačních systémech, tedy Windows, macOS, Linux a ChromeOS, konkrétně v Chrome 116.

Oceníte tuto funkci v Google Chrome?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)