Google Chrome obsahuje velmi užitečnou skrytou funkci

google chrome

Znáte to, máte otevřených několik záložek, brouzdáte internetem a najednou se začne přehrávat video. A vy nevíte kde. Jo, stránka může být otevřená klidně několik hodin a přesto se často stává, že se tam čas od času reloadne nějaká reklama či video. V takové situaci si musíte hrát na detektiva a pěkně záložku po záložce zkoumat, kdo je viníkem. Google Chrome nyní tento problém dosti usnadnil.

Existuje sice mini ikonka repráčku, která je však nepřehledná a nefunguje vždy na sto procent. S tím by měla zatočit nová aktualizace Google Chrome ve verzi 77, která kromě optimalizace a nejnovějších bezpečnostních záplat nabízí také novou funkci pro globální ovládání multimédií. Po její aktivaci vidíte ve všech oknech ikonku. Když na ní klepnete, okamžitě uvidíte zdroj zvuku, který můžete vypnout.

Jak funkci zprovoznit? Je to v celku jednoduché. Stačí otevřít novou kartu a do vyhledávacího pole zadat příkaz chrome://flags. Tím se dostanete do skrytého nastavení a možností, kde vyhledáte funkci Global Media Controls. Tu je třeba změnit na Enabled a je hotovo. Chrome je nutné pro projevení změny restartovat.

Používáte Google Chrome?

Zdroj: howtogeek.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)