Google Chrome bude rychlejší. Po pěti minutách omezí okna na pozadí

google chrome zrychleni omezeni oken na pozadi

I přesto že je prohlížeč od společnosti Google nejoblíbenější, uživatelé mají řadu stížností. Jeden z nich je i to, že Google Chrome je pomalý a není tak svižný jako konkurence. Brzy však Google Chrome bude rychlejší. Vývojáři implementovali novou funkci, která po pěti minutách nečinnosti omezí okna na pozadí.

Google Chrome bude rychlejší a ušetří i baterii

Novou funkci popsali na serveru XDA Developers, ve zkratce bude fungovat tak, že po pěti minutách omezí aktivitu oken v pozadí. Důvodem je to, že mnoho webů pokračuje v načítání, i když jsou v okně v pozadí a dlouho dobu na ně uživatel nepřišel. Využívá se přitom CPU i síť a u mobilních zařízení se k tomu ještě připočítává spotřebovávání baterie.

google chrome bude rychlejší

Tato funkce bude aktivovaná defaultně, nebude tak třeba žádné ruční aktivování v Chrome Flags. Novinka se posledních pět měsíců testovala interně v Googlu. Výsledky testů ukázaly významné snížení zátěže CPU. Na závěr musíme dodat, že prozatím se tato funkce objeví pouze v Android verzi Google Chrome. Uživatelé, kteří používají Chrome na PC si musí počkat trochu déle.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Máte problémy s rychlostí prohlížeče Chrome, nebo vám funguje dobře?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (9)