Menu

Google Chrome bude rychlejší. Po pěti minutách omezí okna na pozadí

I přesto že je prohlížeč od společnosti Google nejoblíbenější, uživatelé mají řadu stížností. Jeden z nich je i to, že Google Chrome je pomalý a není tak svižný jako konkurence. Brzy však Google Chrome bude rychlejší. Vývojáři implementovali novou funkci, která po pěti minutách nečinnosti omezí okna na pozadí.

Google Chrome bude rychlejší a ušetří i baterii

Novou funkci popsali na serveru XDA Developers, ve zkratce bude fungovat tak, že po pěti minutách omezí aktivitu oken v pozadí. Důvodem je to, že mnoho webů pokračuje v načítání, i když jsou v okně v pozadí a dlouho dobu na ně uživatel nepřišel. Využívá se přitom CPU i síť a u mobilních zařízení se k tomu ještě připočítává spotřebovávání baterie.

google chrome bude rychlejší

Tato funkce bude aktivovaná defaultně, nebude tak třeba žádné ruční aktivování v Chrome Flags. Novinka se posledních pět měsíců testovala interně v Googlu. Výsledky testů ukázaly významné snížení zátěže CPU. Na závěr musíme dodat, že prozatím se tato funkce objeví pouze v Android verzi Google Chrome. Uživatelé, kteří používají Chrome na PC si musí počkat trochu déle.

Máte problémy s rychlostí prohlížeče Chrome, nebo vám funguje dobře?

Zdroj: xda-developers.com

 

Komentáře

AdamChovanec

AdamChovanec -43

20.7.2018 20:52

Mě zatím Chrome běží skvělé. Nepřijde mi že by se nějak sekal.

PhotoET

photoET 3

21.7.2018 12:12

Dlouhou dobu používám rozšíření Great Suspender. Doba potlačení se dá nastavit, má seznam vyjímek, aktivní stránku umí nahradit snímkem hrubým obrazovky – po kliknutí načte zpět. I na staré NTB s 2GB paměti a Core2Duo lze použít desítky oken.

BladeCZE

BladeCZE 11

22.7.2018 0:55

photoET, v telefonu asi ne, co? Tady jde především o aplikaci.
Mimochodem, kdyby měl Chrome doplňky i v mobilu, nemusel bych používat Firefox 😕

Cardi

cardi -376

22.7.2018 8:26

BladeCZE: zajimalo by me co potrebujes za doplnky :D jo a firefox v dnesni dobe v mobilu? uuuu to musi byt pajada

Sinco

sinco 2

22.7.2018 12:12

Už umí chrome na mobilu při swipe zvětšení stránky zalomit text? Tohle má dokonale zmáknuty prohlížeč Yandex. Používám betu verzi ale předpokládám že to bude i ve final verzi.

Cardi

cardi -376

22.7.2018 19:40

sinco: tohle má byt důvod opustit chrom a jít na ten shit co píšeš? Aha :) a už umí přenést z chrome všechny hesla ? Neumi co :)

Wortos

wortos 70

23.7.2018 11:31

Používam jen Samsung prohližeč kvuli samsung pass jsem s tímto prohližečem spokojenější jak s chrome ..

Sinco

sinco 2

23.7.2018 14:34

cardy: Sem tam najdu i něco s čím se u tvého příspěvku dá souhlasit. Málo, ale najde se. Ale u yandex jsi vedle. Pro mě je zalomení textu na web stránce stěžejní záležitost a věřím že nejsem sám. Prohlížeč reaguje rychle, má synchro, anonymní režim, blok. reklam a další drobnosti. Vyzkoušel jsi ho že tvrdíš že je shit?

Walchinos

Walchinos -1

23.7.2018 18:29

Já jsem Chrome na mobilu přestal používat po tom, co odstranili možnost dát vyhledávací lištu na dolní stranu.

RSS (komentáře k článku)