Google přidává do prohlížeče Chrome několik nástrojů pro lepší bezpečnost

google chrome nové nástroje zabezpečení

Zůstat ve světě internetu v bezpečí je čím dál více důležitější věcí, kterou si musí uvědomovat všichni aktivní uživatelé. Je třeba poznamenat, že jeden z velkých hráčů se bezpečností zabývá ze všech nejvíce – Google. Ten přidává do svého prohlížeče Google Chrome nové nástroje, které slouží pro lepší bezpečnost. O co jde?

Jako první máme na seznamu funkci, která umožňuje Google Chrome zjistit, zda byl váš e-mail či heslo napadeno. Jakmile zadáte přihlašovací údaje k nějakému účtu, zobrazí se upozornění, že byla možná učiněna krádež údajů a následně vás vyzve k jejich změně. Tato funkce byla již dříve dostupná v rozšíření Password Checkup či v nastavení vašeho Google účtu. Nyní je však zabudována přímo do Chromu, který je díky tomu bezpečnější, než kdy dříve.

Co je to phishing?

Phishing je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) v elektronické komunikaci. K nalákání důvěřivé veřejnosti komunikace předstírá, že pochází ze znamých zdrojů.

Druhým velkým doplňkem pro lepší bezpečnost je automatická detekce phishignu v reálném čase. Google kontroluje seznam nebezpečných webů a sdílí tyto informace s webmastery. Ty seznam aktualizují přibližně každých 30 minut. Zapnutí této funkce v reálném čase znamená, že by vás měl Google na tyto phishingové stránky upozoronit až o 30 % častěji. Tato funkce je prozatím dostupná pouze pro desktopovou verzi Chrome a je třeba mít zapnuté nastavení “Vylepšit vyhledávání a prohlížení”. S tím souvisí další funkce, která byla sice spuštěna již v roce 2017, ale od té doby ušla velký kus cesty. Prediktivní ochrana proti vás upozorní, pokud se chystáte přejít na web, který byl v minulosti podezřelý z phishingu.

V neposlední řadě vám také Google usnadňuje zjištění, ke kterému účtu jste v Chrome aktuální přihlášeni. Na desktopové verzi neustále vidíte logo/fotku vašeho profilu a tak si můžete být jistí, že ukládáte hesla na správný profil. Google říká, že budou všechny tyto funkce postupně spuštěny během několika dalších týdnů. My v redakci máme všechny funkce již dostupné, ovšem aktivace všem může trvat. Google nám tak nadělil slušný vánoční dárek.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Uvítáte lepší bezpečnost v Google Chrome?

Zdroj: androidcentral.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)