Google Chrome získá na Android užitečný widget. K čemu bude?

chrome android widget

Když Apple vydal iOS 14, mezi hlavní novinky patřila podpora widgetů. Toho si samozřejmě všimli také výrobci třetích stran včetně Googlu, který přidal do aplikace Chrome celkem tři nové widgety – vyhledávací pole, větší widget s vyhledávacím polem a několika zkratkami a také tlačítko pro rychlé spuštění hry Dino Run. Podobného widgetu se pravděpodobně dočkají také Android uživatelé.

Google Chrome dostane nový widget

Google chce jít ve vytváření widgetů příkladem a tak nové přidá do několika svých aplikací a to včetně prohlížeče Google Chrome. Již několik týdnů americká společnost pracuje na widgetu “pro rychlé vyhledávání”, který bude ze začátku dostupný pouze v Chrome Canary. Na první pohled si můžete všimnout, že je tento widget podobný tomu z iOS. Web 9to5google se domnívá, že si budou widgety velice podobné a ten na Android rovněž nabídne omnibox pro vyhledávání, tlačítko pro spuštění anonymního režimu a hlasové vyhledávání nebo čtečku QR kódů.

Rozdíl je v tom, že iOS widget nabízí tři tlačítka, zatímco ten na Android čtyři. Dle dostupných informací se zde má nacházet tlačítko pro rychlé spuštění hry Dino Run.

Jaké widgety používáte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)