Vychází nová verze prohlížeče Google Chrome s označením 94. Co nového přináší?

google chrome 94

V minulosti Google aktualizoval prohlížeč Chrome zpravidla jednou za šest týdnů. Spolu s vydáním verze Chrome 93 se však zavázal k tomu, že bude nově aktualizovat svůj prohlížeč každé čtyři týdny a Chrome 94 je první verzí, kde tomu tak je.

Vychází nová verze prohlížeče Google Chrome 94

Pro nás to tedy znamená rychlejší opravy chyb a zabezpečení a sem tam nějaká ta nová funkce. Asi tou největší změnou je nabídka Nastavení, která se nyní neukazuje jako jedna stránka, ale je v ní hned několik sekcí, abychom se v ní lépe vyznali. Osobně tuto novinku vítáme, jelikož pro nové uživatele může být stávající nabídka složitá a nepřehledná. V desktopové verzi se nově objeví také kategorie “Co je nového”, což je vlastně obdoba aplikace Explore na Chrome OS.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

V možnostech sdílení máme nyní také možnost rychle kopírovat odkazy či generovat QR kódy. V sekci “Sdílet na” pak budeme mít možnost sdílet odkazy na Reddit, Facebook, Twitter a další sociální sítě. Pokud budete chtít funkci aktivovat, stačí zadat do adresního řádku chrome://flags/#sharing-hub-desktop-omnibox a zvolit možnost Enabled.

Jaký prohlížeč používáte nejčastěji?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)